wtorek, 11 lutego 2014

WORLD TOURISM: Croatia

WORLD TOURISM: Croatia: Zbliża się wiosna, jedź do Croatia. Jeśli wybierasz sie samochodem, to w pierwszej kolejności zobacz Jeziora Plitvickie
Zobacz; look: www.krzychkizier.blogspot.com
Weekend - Croatia - przez krzychol
A jak przyleciałeś samolotem, to wypożycz samochód i koniecznie zalicz Jeziora Plitvickie jadąc do Rakovicy - Zaledwie kilka minut spacerem od Rakovicy znajdziesz Jeziora Plitvickie. To 16 olśniewających turkusowych jezior z licznymi wodospadami i potokami otoczone gęstymi lasami jako dość unikalne zjawisko naturalne. Zima oferuje niezapomniane przeżycia zamrożonych wodospadów i jezior i wspaniały widok wody. Spływające krystaliczną wodą wodospady trzeba zobaczyć wiosną. A lato oferuje niesamowity urok zieleni i wody. Średnia wysokośc wzniesień Jezior Plitvickich, to 600 m. Jeziora jako Park Narodowy zostały utworzone w 1949 roku, a wpisane na Listę Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Narodowy Park jest otwarty przez cały rok.
Och jak tu pięknie o każej porze roku...
Wodospady zimą...
Obiecałem naszemu proboszczowi Polakowi w Swindon,a który jest moim kolegą, że na święta zagram na poniższym instrumencie w naszej polskiej parafii w kościele, który dzierżawi od Angoli. Zaprawdę powiadam wam, że przejebany jest żywot polskich księży na angielskiej emigranckiej i tułaczej ziemi.

bluepueblo:

Waterfalls, Plitvice, Croatia

photo via diane

Dugi otok
Prześlij komentarz