poniedziałek, 17 lutego 2014

Jontek i Anshula

Polacy: do Powstania ! ( To w puszczy pszczyńskiej mafia ukradła połowę ważnych głosów wyborczych Górnego Śląska )
Anshula
MODA 2014 on PhotoPeach
Ta piękna hinduska którą poznałem ma na imię Anshula...
Anshula to po przetłumaczeniu na język europejski znaczy: Słoneczna, czyli Sunny. I w rzeczywistości taką była.To MDNA przebywając w Indiach ściągnęła ją wraz z synkiem do swojego zamku w Anglii.Od czasu kiedy zostałem letnim ogrodnikiem na castle widywaliśmy się ze sobą codziennie. Po raz pierwszy spotkałem ją w angielskim kościele katolickim do którego czasami chodziłem na niedzielną mszę świetą. Siadała w kościele z synkiem w pierwszym rzędzie i wyglądała na bardzo wierzącą, co było widac po mimice jej twarzy i różańcu w dłoniach. Chodziłem przez to co tydzień do kościoła na msze świętą aby ją zobaczyc. Zaprawdę powiadam wam , warto było. Od czasu poznania się na castle MDNA wszystkie niedziele przebywamy i spędzamy razem - Anshula, ja i Bijoy. Dla nie znających hinduskiego imię Bijoy, znaczy dosłownie- pełen radości i zabawy - i takim dzieckiem dosłownie jest !Od czasu kiedy spożyliśmy na moim strychu pasztet zajęczy i wykonałem dla niej kilka ołówkowych szkiców staliśmy się przyjaciółmi i to bardzo bliskimi. Na weekend jeździliśmy do London, ponieważ Anshula zatrudniona była u Victorii Beckham jako modelka ubierana w hity słynnej projektantki i stylowe stroje hinduskie. Wyjazdy były dla niej bardzo opłacalne, bo kasowała 1000 funtów, to tyle co ja zarabiałem przez dwa tygodnie. W pierwsżą sobotę dojechaliśmy w rejon lotniska Heatrow. Autostrada po stronie zachodniej London była kompletnie zakorkowana. Anshula pojechała do centercity autobusem. Ja i Bijoy poszliśmy na Wimbledon, a konkretnie do położonego tuż obok All England Lawn Tennis Club Wimbledon Park, który jest jednym z największych w Merton jeziorem w południowym London. Wimbledon Park jest jednym z trzech parków w gminie, które są zaliczone na angielskie dziedzictwa i rejestrze parków i ogrodów o szczególnym znaczeniu historycznym. Park został przekształcony w 18 - tym wieku przez angielskiego architekta krajobrazu: Capability Brown.
Jezioro powstało jako punkt widokowy wystroju domu znajdującego się na południe od obecnego parku. Poszliśmy z Bijoy w stronę historycznego domu nad jeziorem. W poświacie wschodzącego słońca wyglądał wspaniale. I chociaż wielokrotnie trawiony przez pożary nie zmienił swojego usytuowania widokowego na pobliskie jezioro o wszystkich porach roku ( 4 seasons ). Po kilku minutowym przyglądaniu się na zarysy starego domu poszliśmy z Bijoy na pobliskie ławeczki rozmieszczone na obrzeżu jeziora i zaczęliśmy przyglądac się ptakom pływającym po jeziorze. Jest tu ich mnóstwo: kaczek, perkoz i łabędzi. Kiedy tylko usiedliśmy na ławce, zaraz podeszła do nas para białych łabędzi która swoimi ruchami ciała i dziobów wyraźnie domagała się pokarmu. Na moje szczęście zabrałem ze sobą do kieszeni dresy dwie przygotowane rankiem kanapki. Wyciągnąłem z kieszeni jedną z nich i podałem Bijoy. Ten w czasie rozrywania kanapki na pół miał natychmiast nieproszonych gości jakimi były łabędzie przy rękach z kanapkami. Rzucił jedną połówkę łabędziom, a drugą sam zaczął konsumowac. Widok był zabawny...
Svans
To te dwa łabędzie skonsumowały nasz weekendowy posiłek - wszystkie kanapki, jakie posiadaliśmy. Ja dwie kanapki i Bijoy cały zestaw śniadaniowy przygotowany przez Anshule.
Na szczęście na obrzeżach jeziora znajdują się trzy obiekty Pizza - Hut. W Anglii zamawiając nawet najmniejszą i najtańszą pizze w Pizza - Hut możesz dokarmic sie do syta sałatkami wysttawionymi przed każdym bufetem lokalu. Możesz więc napchac żołądek do oporu !
Anshula - jest hinduską z Goa zaliczoną do I-szej kasty, a więc wyróżnionej. To ona po raz pierwszy opowiedziała mi, że w Indiach często zabija się młode dziewczyny, zaraz po urodzeniu, ponieważ wśród społeczności panuje przekonanie, że są nieprzydatne rodzicom, a poza tym bardzo drogie. Istnieją tam do tego stopnia zacofane regiony kraju, gdzie króluje przemoc i samowola,a jeżeli kobieta nie spełnia wymagań teściów i męża, lub rodzina nie zapłaci za nią posagu, pali się ją żywcem przy całkowitym przyzwoleniu lokalnej społeczności. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie praktykuje się już podobnie likwidacji indyjskich wdów, które umierały kiedyś w męczarniach na pogrzebie męża. Anshula będąc sześcioletnim dzieckiem, kiedy zmarł jej dziadek, to w czasie jego uroczystości pogrzebowej spalono na jej własnych oczach na stosie żywcem jej babcię. Widok był tak przerażający, że po dziś dzień pomimo upływu lat, ciągle śni się jej po nocach. Nagle wstaje po nocach ze strachem w oczach i płaczem, ponieważ koszmarny sen palenia żywcem na stosie babci powracał ciągle w nocnych marach.
Tak wyglądała przy pierwszych swoich zaślubinach ! Po przyjeździe do Anglii z Bijochem rodowe kolczyki jakie miała wpięte w nosie usunęła. MDNA zaprowadziła ją do kosmetycznej kliniki i kazała usunąć rodzinne precjoza. W miejsce pozostawionej blizny wprowadzono miniaturową złotą gwiazdkę.
Anshula w Indiach po skończeni studiów pracowała w Goa Marriott Resort & SPA - dzisiaj jak powrócimy do domu będziemy piekli królika, albo zrobimy pasztet. Przedwczoraj zabiłem królika w krzakach obok zamku, którego skonsumujemy na kolację...
Prześlij komentarz